Antracytowe okna. Radzimy jak poradzić sobie z ciemnymi framugami

Antracyt, czyli głęboki odcień szarości zbliżony do czerni, jest niezwykle popularnym wyborem wśród projektantów. Taki wybór jest niesztampowy i zdecydowanie zaznacza charakter mieszkania. Ciemne okna są bez wątpienia bardziej problematyczne przy planowaniu domu od pospolicie używanej bieli, jednak jest to wysiłek warty podjęcia dla każdej osoby doceniającej szykowność. W tym artykule przedstawimy pomysły na elewację, która będzie pasowała do antracytowych okien.

1. Minimalizm na miarę XXI wieku

Antracytowe okna są niekonwencjonalne same w sobie, w połączeniu z ciemnym dachem w kolorze grafitu a nawet czerni komunikują nowoczesność.

Połączenie ciemnego dachu z kolorystycznie odpowiadającymi mu elementami framugami okien czy drzwiami, jest modnym wyborem lecz nieumiejętnie jego zaaplikowane może sprawić że dom będzie miał zbyt mroczny zniechęcający wygląd. Aby temu zapobiec kolor ścian ma być kontrastowy i utrzymywać się w jasnych barwach. Najbezpieczniejszym wyborem będą odcienie bieli takie jak off-white czy kreda. Dodatkowym sposobem na ocieplenie wyglądu naszego domu jest drewno. Użyj sosnowych paneli wokół okien lub jako elementy ozdobne poddasza.

2. Amerykańska klasyka

Brąz i szary? Dla większości osób nie jest to pierwsze skojarzenie kiedy myślą o naturalnie łączących się kolorach, jednak Amerykańscy projektanci znaleźli gustowny sposób na to połączenie. Antracytowe okna i brązowe, rustykalne dachówki ceramiczne tworzą dom o ciepłym wyglądzie ze współczesnym twistem. Wybierz do tego niebieskie grafitowe panele dla ścian i zdobiące ich rogi elementy z czerwonej cegły tak aby otrzymać wygląd przemieści prosto z hollywoodzkich filmów.

3. Ascetyczny dworek

Jak wcześniej wspomnieliśmy antracytowe okna uwielbiają parowanie z jasnymi ścianami. Wybór białych paneli na całej powierzchni domu sparuje się idealnie z ciemnymi framugami. Jeżeli dodamy do tego czerwony dach otrzymamy efekt przywołujący staropolskie dworki. Ciemna opaska i chodnik prowadzący do domu sprawią że tradycja połączy się wtedy również z współczesnymi trendami.

4. Dopasowane drzwi

Drzwi są kluczowym elementem wyglądu każdego domu. Szczególnie muszą współgrać z wyglądem okien. A więc jak je wybrać? Ciemne drzwi są równie nieszablonowym wyborem jak antracytowe framugi jednak niesamowicie współgrają w kombinacji ze sobą.

Kolejnym pomysłem jest wybór drzwi z sosny lub innego jasnego drewna, antracyt nie lubi jego ciemnych odcieni.

5. Dodatkowe patenty i czego unikać

Antracyt mimo swojego umiejscowienia wśród ciemniejszych barw i potrafi mienić się zielenią . Nie wygląda jednak dobrze sparowany z tym kolorem, dlatego szczególnie należy unikać zielonych ścian.

Dla zwiększenia efektu jakie dają czarne okna najlepiej wybierać takie z jak najcieńszymi ościeżnicami. Zbyt duża ilość ciemnego koloru w tym elemencie sprawi że okna będą wyglądały ciężko.

Unikaj łączenia antracytowych okien z ciemnymi panelami. Sprawi to że dom będzie wyglądał ciężko i mało ciekawie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 × 14 =