Jak wybrać kolory do sypialni

Każdy z nas ma w swoim domu takie miejsce, gdzie nabiera sił, regeneruje się i wycisza. Dla niektórych osób jest to salon, gdzie w spokoju można wyciągnąć nogi, leżąc na kanapie. Inni odpoczywają w kuchni, tworząc fantazyjne dania. Jednak to sypialnia jest dla większości z nas, miejscem w którym odpoczywamy po ciężkim dniu. Jakie kolory wybrać, by nasz sen był głęboki i przynosił ukojenie?

Delikatnie

W większości sypialni królują chłodne i stonowane barwy. Subtelne szarości, jasne błękity, jasne fiolety i zielenie to kolory, które pozwalają się odprężyć. Jasne barwy to dobry wybór do niewielkich pomieszczeń, a także dla tych które są silnie nasłonecznione. Pokoje do których nie wpada dużo dziennego światła można ocieplić, używając w tym celu odpowiednio nasyconych barw. Doskonale sprawdzą się łagodne odcienie żółtego lub pomarańczowego.

Intensywnie

Coraz więcej osób przełamuje pastelowy stereotyp sypialni i decyduje się na zastosowanie bardziej zdecydowanych barw. Dla odważnych, dobrym wyborem są odcienie czerwieni, która jak żaden inny kolor rozbudza naszą namiętność, a rano dodaje energii. Dobrym pomysłem jest również pomalowanie jednej ze ścian na bardziej nasycony kolor, a pozostałych na bardziej stonowane barwy. Popularność zyskują ciemne fiolety, granaty i czernie, które doskonale pasują do wnętrz glamour.

Dodatki

Klimat wnętrz to nie tylko kolory. W sypialni bardzo ważne jest oświetlenie – to ono buduje atmosferę intymności, podkreśla miękkość pościeli, a także pozwala się wyciszyć. W tym celu najlepiej jest wybrać oświetlenie, które daje delikatne, rozproszone światło, np. kinkiety.

Warto zaplanować punkty świetlne, dzieląc je na górne i boczne. Warto zaakcentować przytulność sypialni, dekorując ją miękkimi i puszystymi tkaninami, świetnie sprawdzi się również obity zagłówek łóżka.

Aranżacja sypialni jest chyba najprzyjemniejszym momentem urządzania mieszkania. W końcu jest to miejsce tylko i wyłącznie dla nas. Szukając inspiracji, warto zapoznać się również z poradnikiem „Jesienne kolory w sypialni. Poznaj najnowsze trendy” marki Magnat.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 14 =