Dlaczego warto postawić na okna aluminiowe?

Opublikowano dnia przez admin

Wybór okien aluminiowych jest dość nieoczywisty. Większość osób inwestuje przede wszystkim w okna plastikowe ponieważ wychodzi z założenia, że to właśnie one posiadają najlepsze właściwości. Są energooszczędne, nie przepuszczają hałasu itp. Czy jednak inne modele okien nie spełniają takich standardów? Z pewnością nie można tak powiedzieć. Obecnie zarówno okna plastikowe, drewniane jak i aluminiowe, mają podobne właściwości. Oczywiście w zależności od samego modelu oraz jego ceny, bywają one dość różne. Jednak okna aluminiowe na przestrzeni lat przeszły ogromny rozwój i dokonując wymiany okien, warto również na nie zwrócić swoją uwagę.

Kiedy warto zainwestować w okna aluminiowe?

Okna tego typu tak naprawdę sprawdzą się w różnorodnych miejscach. Można kupić je jako okna standardowe do domu czy też do jakiegoś garażu. Dobrze sprawdzają się one jednak przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami. Ogrody zimowe lub też wieżowce, posiadają całe tafle szkła oprawionego w solidne, aluminiowe ramy. Drewno czy też plastik nie są w stanie utrzymać takich połaci szkła, jego wagi oraz specyficznej konstrukcji. Obecnie wszystko to wykonuje się tylko i wyłącznie w profilach aluminiowych co może utwierdzić potencjalnego klienta w tym, z jakim wysokiej jakości materiałem ma on do czynienia.

Aluminium jest dość plastyczne, jednak przy tym wszystkim cechuje je także wytrzymałość oraz trwałość. Takie okna mają również dodatkowe zalety, mogą być chociażby energooszczędne. Oczywiście ich klasa jest uzależniona przede wszystkim od tego, jakie klient ma wymagania. Nie w każdym wypadku będą one takie same. Jeśli chcemy zainwestować w okna aluminiowe wysokiej jakości, warto stawiać na sprawdzonych sprzedawców. Odpowiedniej klasy produkty można znaleźć chociażby pod tym linkiem: https://www.kapica.pl/okna-aluminiowe/. Firma ta zajmuje się wykonywaniem różnorodnych konstrukcji aluminiowych.

Jakie profile wybrać: anodowane czy lakierowane proszkowo?

Wybierając okna aluminiowe bardzo ważnym aspektem jest to, aby wybrać także porządne profile. Oczywiście każdy z tych rodzajów jest wysokiej jakości, ale różnią się one podstawowymi cechami. Profile lakierowane proszkowo ze względu na używane lakiery, są odporniejsze, bardziej wytrzymałe i rzadziej powstają na nich jakieś rysy. Jeśli natomiast chodzi o profile anodowane także cechują się one sporą wytrzymałością i odpornością, chociażby na czynniki atmosferyczne. Można je kupić w ciekawych kolorach, przykładowo złocie i brązie. Malowane proszkowo mają różne barwy, w tym biel, jednak najczęściej to klient sam wybiera kolor z dostępnej palety barw.

Dodaj opinię