5 wskazówek, które nadadzą salonowi stylu hampton

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

Niebieskawa woda, biel piany morskiej, piaszczyste plaże i trawa morska – to opis niesamowitego nowojorskiego kurortu. Klimat tego ekskluzywnego miejsca może w łatwy sposób zagościć w Twoim salonie. Wystarczy kilka kolorystycznych zmian, naturalne i wbrew pozorom minimalistyczne akcesoria, symetria oraz odpowiednie wprowadzenie światło, które rozświetli nasze wnętrza.

Biel, biel, więcej bieli

Styl hampton we wnętrzach jest amerykańską elegancją charakteryzującą się przestronnością i czystością. Na ścianach zazwyczaj gości śnieżnobiała biel. Jednak styl zaczął ewoluować, dając o wiele więcej kolorystycznych możliwości. Mowa o „poświacie”, którą widać w świetle dziennym. Jak ją stworzyć? Biel, biel, więcej bieli! Wystarczy do koloru bazowego (np. niebieski) dodać dużą ilość bieli. Warto również dodać kapkę koloru szarego, która wtrąci chłodny odcień.

Naturalne światło

Powiedzieliśmy wcześniej, że styl hampton wyróżnia się przestronnością. Popularne są tu dużej wielkości okna, dające pogląd na świat. W blokach jednak bywa różnie. Stojący naprzeciwko blok, częściowo może blokować pełen dostęp do naturalnego światła, tak samo jak nadejście nocy. Te dwa czynniki sprawiają, że musimy zdać się na domowe i niestety sztuczne oświetlenie. W salonie doskonale sprawdzi się technologia LED, zamieszczona dookoła pomieszczenia. Temperatura barwowa, która idealnie imituje neutralne światło wynosi 4000-4500K. Pomimo wszystko warto zainwestować w taką instalację świetlną, która będzie umożliwiała nie tylko zmianę intensywności, ale również temperaturę barwową.

Dodatki w stylu hampton

Czas pozbyć się niepotrzebnych, mikroskopijnych akcesoriów, które zaburzą ład naszego stylu. Warto zwrócić uwagę, że styl hampton to również wygoda, dlatego poduszki na kanapę i fotele będą miały zastosowanie nie tylko praktyczne, ale również będą przepiękną ozdobą do naszego wnętrza. Wielkie wazony ze sztuczną trawą, która dzięki swej intensywności koloru będzie wprowadzała również świeżość i lekkość do salonu. Urzekającym elementem jest również dywan, który powinien być stonowany kolorystycznie.

Meble hampton

Hampton to najlepszy wybór dla osób kochających luksus i wygodę. Dla tego właśnie tymi dwoma cechami powinniśmy się sugerować przy wyborze mebli do naszego salonu. Wielkie puszyste kanapy będą się idealnie sprawdzały. Decydując się na zakup wybierzmy również odpowiedni kolor. Zalecanym kolorem jest beżowy, jednak wadą tej kolorystyki jest duże prawdopodobieństwo zabrudzenia. Kanapa w kolorze grafitowym może nas miło zaskoczyć, ponieważ kolor pomimo wszystko nie będzie raził w białym otoczeniu. Wprowadź trochę szkła, sprawdzi się tutaj szklany stolik kawowy. Nie musi być wielkich rozmiarów aby dorównać kanapie. Różnica wielkościowa między tymi dwoma przedmiotami będzie estetyczną „wisienką na torcie”.

Bliżej natury

Podążanie za stylem hampton, wprowadzając jak największej ilości światła do naszego pomieszczenia jest już oczywiste. Jednak to, co doda „duszy” to dodatkowo spektakularna zieleń w naszym salonie. Polecanym kwiatem oddającym klimat stylu hampton, będzie zdecydowanie palma koralowa. Niezwykle bujna roślina o egzotycznym wyglądzie wpasuje się klimat ekskluzywnego, nowojorskiego kurortu panującego w naszym salonie. Najlepszym lokum dla rośliny będzie umiejscowienie jej tuż przy oknie lub kanapie. Światło z okna podkreśli piękno, naturalnej zieleni. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/4-aranzacje-salonu-w-stylu-hampton-najlepsze-inspiracje

Dodaj opinię