Na co zwrócić uwagę kupując baterię umywalkową?

Zakup baterii łazienkowej to integralna część remontu czy aranżowania zupełnie nowego pomieszczenia, w którym siłą rzeczy będziemy spędzać długie godziny swojego życia. Zakup baterii prysznicowej, zestawu WC, kabiny prysznicowej są niezwykle odpowiedzialnym zajęciem, jednak według opinii ekspertów największą uwagę powinniśmy poświęcić wyborowi baterii łazienkowej. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu.

Rodzaj baterii umywalkowej

Poszukując idealnej baterii umywalkowej na stronie kuchinox.pl, możemy szybko zdać sobie sprawę z tego, jak ciężko będzie nam wybrać idealny produkt bez wcześniejszej analizy czynników decydujących o maksymalnej satysfakcji z takiej, a nie innej baterii. Popularny producent ceramiki łazienkowej i armatury oferuje naprawdę szeroki wybór elementów, po to właśnie, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A na co my powinniśmy zwrócić uwagę, by zakupiona bateria była powodem do radości i satysfakcji, a nie dodatkowych zmartwień? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rodzaj baterii. W zależności od naszych preferencji, ale też warunków technicznych w naszej łazience możemy wybrać baterię stojącą, podtynkową (rozwiązanie wykorzystywane częściej w bateriach prysznicowych), ale również baterię ścienną i coraz powszechniejszą baterię nablatową. Jaką wybrać? Przede wszystkim sprawdźmy, który rodzaj pasuje do naszej łazienki i warunków instalacyjnych. Po drugie kierujmy się już naszymi prywatnymi preferencjami.

Dopasowanie baterii umywalkowej do rodzaju umywalki

Bateria umywalkowa powinna również współgrać z samą umywalką, zarówno pod kątem długości samej baterii, jak i jej kąta nachylenia. Zależy nam na tym, by strumień wody nie odbijał się od dna umywalki tak, by większość wody lądowała na zewnątrz. Z drugiej strony sama umywalka powinna być na takiej wysokości, by gwarantowała nam swobodę obsługi strumienia wody. Nie bez znaczenia jest również kąt nachylenia baterii umywalkowej. Im większy kąt, tym większy zasięg strumienia wody – pamiętajmy jednak by nie przesadzić również z tym aspektem – w końcu woda powinna pozostać w umywalce.

Dodatkowe ciekawe funkcjonalności baterii umywalkowej

Na jakie funkcjonalności nowoczesnych baterii umywalkowych możemy liczyć? Przede wszystkim blokada termiczna, która chroni nas przed poparzeniami wskutek zbyt wysokiej temperatury wody. Coraz częściej w nowoczesnych bateriach umywalkowych stosuje się także funkcje czujnika ruchu, który zapobiegnie laniu wody w momencie, gdy domownik wyjdzie już z łazienki. Tę funkcję kojarzymy z łazienek publicznych, jednak w domu ma ona coraz częstsze zastosowanie.

Walory estetyczne baterii umywalkowej

Zalety estetyczne baterii łazienkowej to jeden z ważniejszych czynników, na który zwracamy przy zakupie tego elementu armatury. Przede wszystkim staramy się dopasować kolor do innych dodatków łazienki. Nowoczesne łazienki często przełamują biel czarnymi wstawkami, a bateria umywalkowa w tym kolorze doskonale zdaje swój egzamin. Warto również zastanowić się nad tym, czy w naszej łazienki lepiej sprawdzi się klasyczny kształt baterii, czy może nieco bardziej nowoczesny. Ostateczny wybór należy oczywiście do nas, niemniej jednak warto poradzić się kogoś rozeznanie w kwestii odpowiednich aranżacji łazienkowych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 − 2 =