Wymarzony gabinet w nietypowym miejscu

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

Większość zawodów wymaga w ciszy i spokoju, jednak znalezienie odpowiedniego miejsca do wykonywania pracy wcale nie jest takie proste. Często ostatecznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na bardziej niekonwencjonalną przestrzeń. Oto kilka nietypowych miejsc, gdzie można urządzić wymarzony gabinet.

Przytulne poddasze

Jeśli dysponujemy poddaszem lub strychem, możemy przekształcić nieużytkowaną przestrzeń w komfortowy zakątek do pracy. Z pozoru ograniczona powierzchnia daje ogromne możliwości aranżacyjne, szczególnie, gdy planujemy nadać pomieszczeniu trochę kolorów, w czym mogą pomóc inspirujące przykłady gabinetów na poddaszu w ciepłych i zimnych kolorach.

Idealne przykłady takich aranżacji znajdują się tutaj:

https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/gabinet-na-poddaszu-w-cieplych-i-zimnych-kolorach-scian

Dobrze zaplanowane wnętrze stanie się przytulne, natomiast widok na błękitne niebo i najbliższą okolicę ukoi spracowane myśli, a także nakłoni do kontemplacji.

Piwnica lub suterena

Innym, nietypowym miejscem jest piwnica lub suterena. Chłodna, zaciemniona oraz dyskretna przestrzeń będzie idealna dla osób, które pracują w skupieniu i nie lubią przerywać wykonywanego zajęcia. Jeśli nie gustujemy w mrocznych pomieszczeniach, możemy wprowadzić do wnętrza jasne kolory, dzięki czemu gabinet stanie się bardziej oświetlony oraz zyska ascetyczny charakter. Planując zagospodarowanie pomieszczenia znajdującego się poniżej parteru, musimy również pamiętać o dobrej wentylacji, która będzie chronić gabinet przed wilgocią, a także wygodnych schodach.

Fabryka inspirujących myśli

Ostatnio bardzo modna stała się renowacja starych budynków gospodarczych (stodoły, szopy, składziki) oraz pomieszczeń pofabrycznych. Przystosowanie takiego miejsca może wymagać dużego nakładu środków finansowych, a także zgody urzędu konserwatorskiego, jednak czasem wystarczy tylko generalny porządek i wstawienie nowych mebli, żeby zaaranżować wnętrze do nowego użytku. Duża przestrzeń idealnie sprawdzi się jako miejsce do pracy twórczej. Ponadto stare budynki często znajdują się blisko natury, lub w otoczeniu atrakcyjnej architektury, które dają możliwość wypoczynku oraz mogą zainspirować w trakcie przerwy od pracy.

Biuro na kółkach

Zupełnie nieszablonowym sposobem na aranżację osobistego biura jest zlokalizowanie miejsca do pracy w nieużywanej przyczepie kempingowej. W Polsce takie rozwiązania są jeszcze rzadko spotykane, jeśli jednak posiadamy trochę wolnej przestrzeni na świeżym powietrzu, urządzenie gabinetu w przyczepie będzie o wiele mniej kosztowne niż postawienie nowego budynku. Taki gabinet może być również dobrym rozwiązaniem, kiedy dużo podróżujemy i nie lubimy rozstawać się z osobistą przestrzenią podczas pracy.

Dodaj opinię