Łazienka w nowej odsłonie

Opublikowano dnia przez Piotr Pietruszowski

Nowoczesne łazienki niewiele przypominają te sprzed kilkudziesięciu lat. Przeminęły już czasy lamperii malowanych farbą olejną, ciężkich topornych umywalek i baterii z kurkami, które ciekły, urywały się lub przekręcały. Współczesność przyniosła zarówno nowe i lepsze technologie, jak i ciekawsze bardziej estetyczne wzornictwo. Przede wszystkim pojawiły się nowe materiały do wykładania ścian czy podłóg.

Glazura i terakota to zaledwie jedna z wielu możliwości wyboru. Obecnie wykorzystuje się również klinkier oraz naturalny, trwały i piękny kamień. Z granitu czy marmuru wykonuje się nawet umywalki, które uzupełniamy o piękne chromowane baterie łazienkowe i umywalki nablatowe

umywalkiNowoczesne baterie łazienkowe

Te wcześniejsze zostały pozbawione problematycznych kurków na rzecz bezawaryjnych i łatwiejszych w obsłudze mieszalników wody, których uruchomienie wymaga jedynie przesunięcia nawet grzbietem dłoni. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że baterie niekiedy przypominają małe dzieła sztuki. Poza detalami w łazience ważne są przede wszystkim urządzenia kąpielowe. W tej dziedzinie ciężkie i toporne wanny zastąpił praktyczny silikon, łatwy w montażu i trwały, a przede wszystkim niewymagający kilku mężczyzn do przenoszenia.

Kabiny prysznicowe poza znacznie wyższym poziomem estetyki stały się też kombinatami do pielęgnacji ciała. Dzięki zamontowanym panelom z dyszami wodnymi można w nich skorzystać z relaksującego hydromasażu pobudzającego krążenie krwi. Uzupełnieniem wystroju mogą być nowe podgrzewane lustra czy diodowe oświetlenie szafek i półek, tworzące nastrojowy, tajemniczy klimat.

Dodaj opinię