Dobry zlewozmywak – czyli jaki?

Opublikowano dnia przez admin

Mycie naczyń może być przyjemnością, jeśli tylko właściwie zaaranżujemy strefę zmywania. Atrakcyjne wizualnie wnętrze – ładny blat, ściany i nowoczesny zlewozmywak, z pewnością umilą nam standardowe czynności kuchenne. Jak jednak dobrać zlew, by spełniał swoje funkcje, a przy tym stanowił estetyczne dopełnienie kuchni?

Dobry zlewozmywak czyli jaki

Dodatkowe funkcje

Nowoczesny zlewozmywak nie musi służyć tylko do mycia naczyń i produktów. Może spełniać rolę blatu kuchennego, sitka, durszlaka, deski do krojenia, a nawet kosza na odpadki. To jakie funkcje przejmie nasz zlew, zależy od jego wymiarów, sposobu montażu oraz materiału, z którego został wykonany. Rozmiar zlewu należy dobrać do wymiarów szafki, na której będzie się znajdował. Szerokość zlewozmywaka jest uzależniona od liczby komór, standardowe modele mierzą 40, 45, 50, 60, 80 oraz 100 cm, natomiast ich głębokość to zazwyczaj ok. 50 cm. Producenci oferują różne wersje produktów – jednokomorowe, dwukomorowe oraz 1,5 i 2,5 komorowe. Komory pomocnicze często są wyposażone w ociekacz, ponadto są bardzo wygodne, jeśli chcemy umyć sztućce lub opłukać owoce.

Zlewozmywak granitowy

Materiały

Najpopularniejsze są wciąż zlewy wykonane ze stali szlachetnej – są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Coraz więcej konsumentów przekonuje się do modeli granitowych, które również są wytrzymałe na działanie dużych temperatur, zarysowania i uderzenia. Najnowszym trendem są zlewozmywaki ceramiczne, niezwykle trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Ich wadą jest jednak wysoka cena i mniejsza odporność na stłuczenia.

Kolory i kształty

W polskich domach królują prostokątne i kwadratowe modele, jednak wiele osób wybiera komory okrągłe, a także w kształcie trapezu czy litery L. Najpopularniejszymi kolorami są stal, biel oraz odcienie szarości. Są to barwy uniwersalne, które doskonale komponują się ze sprzętem AGD oraz elementami wykończenia.

Jednym z producentów, który oferuje szeroki wybór zlewów i akcesoriów kuchennych jest Deante. Na zlewozmywaki granitowe dostępne w ofercie, firma udziela 10 letniej gwarancji, natomiast baterie marki są objęte 7 letnią gwarancją.

Dodaj opinię