Efektowne i wytrzymałe podłogi laminowane – co warto wiedzieć?

Opublikowano dnia przez admin

Podłoga to istotny element wykończeniowy każdego domu i mieszkania, a jej wygląd znacząco wpływa na estetykę pomieszczeń. Materiał użyty do jej stworzenia powinien być efektowny i trwały. Oba warunki spełniają nowoczesne laminowane panele, które w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Warto przyjrzeć się bliżej tym produktom i poznać ich najważniejsze cechy.

Budowa nowoczesnych paneli laminowanych

Nowoczesne panele laminowane to produkty powstałe z użyciem zaawansowanych technologii. Zbudowane są z kilku połączonych ze sobą warstw. Bazę zazwyczaj stanowi płyta HDF, charakteryzująca się dużą gęstością. Na płytę nanoszony jest antystatyczny papier dekoracyjny imitujący kamień, drewno lub inny materiał. Papier zabezpiecza się warstwą tlenku glinu, który nadaje mu odpowiedniej twardości i wytrzymałości. Panele wiodących producentów są dodatkowo wyposażone w warstwę przeciwprężną oraz podkład wygłuszający. Wszystkie warstwy zostają poddane procesowi laminacji, który sprawia, że żywotność tego rodzaju materiałów jest podobna do paneli wytwarzanych z naturalnego drewna. Podłogi laminowane wykonane z nowoczesnych paneli wysokiej jakości są odporne na ścieranie i zarysowanie, a także działanie wilgoci, dlatego przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd. Takie ma w swojej ofercie firma Meister.

Cechy użytkowe laminowanych podłóg

Charakterystyczną cechą paneli laminowanych jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Za rozsądną cenę otrzymuje się solidny produkt wykonany z naturalnych i ekologicznych materiałów. Głównym składnikiem wykorzystywanym do ich produkcji jest drewno neutralne pod względem emisji CO2. Istotne znaczenie ma również łatwość montażu. Panele laminowane są zwykle wyposażone w precyzyjny system zatrzaskowy umożliwiający stworzenie idealnie równej podłogi. Zastosowanie zintegrowanego podkładu dźwiękochłonnego pozwala zredukować hałas i wyrównać nierówności występujące na podłożu. Dzięki głębokiemu tłoczeniu na powierzchni paneli widoczne i wyczuwalne są sęki oraz inne struktury co sprawia, że wyglądają niezwykle autentycznie i są niemal nie do odróżnienia od naturalnych materiałów. Podłoga laminowana nie musi być olejowana ani konserwowana w żaden inny sposób. Duża odporność znacząco ułatwia czyszczenie i utrzymywanie higieny w pomieszczeniach. Dostępność produktów o zróżnicowanej klasie ścieralności pozwala na zakup paneli dostosowanych do natężenia ruchu pieszego. Duża ilość dostępnych kolorów i faktur ułatwia aranżację wnętrz i daje wiele możliwości na ich efektowne wykończenie.

Dodaj opinię