JAK URDZĄDZIĆ POKÓJ DLA MAŁEGO CHŁOPCA?

Aranżacja pokoju dla dziecka stanowi pewne wyzwanie. Trzeba bowiem pamiętać, że przestrzeń o ograniczonym metrażu powinna pełnić kilka funkcji jednocześnie. Do tego musi wywoływać poczucie bezpieczeństwa u dziecka, a co najważniejsze – być przez nie w pełni zaakceptowana. Zaproponowana przez nas wizja pokoju zdaje się spełniać wszystkie te warunki. Pamiętajmy jednak o tym, że urządzanie pokoju dla małego chłopca jest kwestią jak najbardziej indywidualną, dlatego też potraktujmy ten artykuł jako zbiór inspiracji.

JAK DOBRAĆ KOLORY DLA ŚCIAN I MEBLI?

Przy projekcie małego pokoju najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie jasnych kolorów, które optycznie powiększają przestrzeń. My postawiliśmy na pokrycie ścian tapetą w biało-błękitne pionowe pasy. Podobnie, w przypadku przeważającej ilości mebli zdecydowaliśmy się na klasyczną biel. Mając na względzie fakt, że jest to pokój dziecka, nie możemy pozwolić, by był zbyt stonowany, a przez co zimny i nudny. Aby uniknąć tego niechcianego efektu, wykorzystaliśmy trzy silnie kontrastujące elementy: fragment ściany pomalowany na granatowo, dużą szafę na ubrania w tym samym kolorze, a także ciemnobrązową podłogę ułożoną z parkietu o ciepłej barwie.

W JAKI SPOSÓB UMEBLOWAĆ MAŁY POKÓJ DLA DZIECKA?

Jak wspominaliśmy na początku artykułu, aby pokój dla dziecka był funkcjonalny, powinien on w sobie łączyć najważniejsze cechy różnych pomieszczeń.

  • MIEJSCE DO ODPOCZYNKU

Pokój dziecięcy przede wszystkim jest sypialnią. Konieczne jest to, by znajdowało się w nim wygodne, solidne łóżko, w którym nasza pociecha będzie mogła odpocząć po dniu pełnym wyzwań. Zaproponowane przez nas posiada wysuwany duży, wysuwany spod materaca pojemnik na pościel, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w domowych szafach. Aby nadać pomieszczeniu przytulności zdecydowaliśmy się na otoczenie łóżka rozłożystą szafką z półkami, które zajmują prawie całą ścianę. Przy ich montażu należy pamiętać o tym, aby znajdowały się one w bezpiecznej odległości od łóżka.

  • MIEJSCE DO NAUKI

Kolejnym istotnym elementem pokoju dla małego chłopca jest właściwie dobrane biurko. To, które wykorzystaliśmy w naszym projekcie robione jest na wymiar, dzięki czemu idealnie wypełnia wnękę przy oknie. Jego umiejscowienie też nie jest przypadkowe, kierowaliśmy się tym, aby odrabiające lekcje dziecko miało dostęp do dużej ilości naturalnego światła. Biurko wyposażone jest także w szereg szuflad i małą zamykaną szafkę, gdzie można przechowywać wszystkie podręczniki i artykuły szkolne.

  • MIEJSCE DO ZABAWY

Miejscem, w którym najczęściej bawią się dzieci jest podłoga. Warto jest im dać możliwie dużą przestrzeń na realizację ich kreatywnych pomysłów. Dlatego też staraliśmy się ograniczyć zakrycie podłogi do koniecznego minimum. Okalające łóżko półki są dość płytkie, ale pociągnięte za to pod sam sufit. Niektóre z nich mają drzwiczki, a inne są otwarte. Ich wykorzystanie daje nam sporą przestrzeń do przechowywania całej masy zabawek. Sama podłoga została przykryta białym, grubym dywanem, na którym nasze dziecko może bawić się bez końca, a my nie musimy się martwić o jego wygodę.

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne w aranżacji pokoju dla dziecka. Kluczem jest przemyślane zaprojektowanie przestrzeni, a wtedy nawet mały pokój okaże się miejscem które będzie służyć dziecku przez długie lata.

Więcej przeczytacie na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-pomalowac-pokoj-dla-dziecka-wybor-farb-i-kolorow

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 − 14 =