Aranżacja pokoju dla dziecka z elementami kosmosu

Dziecięcy pokój z elementami kosmosu

Rozwojem wyobraźni i zainteresowań dzieci najlepiej zając się już od ich najmłodszych lat. Doskonałe do tego są pokoje tematyczne z, na przykład motywem zoo czy kosmosu. Wpływa to na rozwój jego przyszłych zainteresowań i kształtuje kreatywność, ponieważ wydaje się on tajemniczy i wprost otwarty na zbadanie i odkrycie.

Kosmiczny pokój dla chłopca

Pokój dla chłopca w tematyce kosmosu sprawdzi się w odcieniach granatowych, jednak w przypadku, gdy przestrzeń, którą dysponujemy, jest mała warto zamiast pomalowania wszystkich ścian na ten ciemny kolor, użyć białej farby, a niebieski umieścić tylko na jednaj ścianie. Dobrym rozwiązaniem w przypadku małego metrażu będzie także pomalowanie ścian na jasny kolor, a na ścianie naklejenie, lub namalowanie jasnych, żółtych gwiazd lub słońca, zdecydowanie doda to światła do pomieszczenia. W przypadku jednak postawienia na ciemne granatowe kolory, warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Musi być koniecznie dużo światła, aby dziecko chciało i nie bało się w takim pokoju przebywać. Świetnym rozwiązaniem będą w takim przypadku, oprócz dużych lamp, fluorescencyjne naklejki na ściany. Można dzięki nim szybko i tanio sprowadzić do pokoju kilka konstelacji. W kosmicznym pokoju nigdy nie powinno być całkowicie ciemno, tym bardziej, jeżeli maluch nie przepada za ciemnością. Tutaj rozwiązaniem są lampki nocne w kształcie gwiazd. Ich światło i świecące naklejki na ścianach będą wyglądać razem w nocy fantastycznie. Dopełnieniem takiego wystroju mogą być różnego rodzaju dodatki powiązane w każdy sposób w kosmosem. Łóżko w kształcie samolotu, rakiety zawieszone na suficie, pościel w gwiazdy, to wszystko sprawi, że dziecko poczuje się jak mały astronauta.

Kosmiczny pokój dla dziewczynki

Dziewczynki też mogą interesować się kosmosem. Dla nich jednak warto pobawić się kolorami i zamiast typowego granatowego, użyć bieli, fioletów, różów i stworzyć na ścianie kolorową, abstrakcyjna wizję galaktyki. Na takim dziele też świetnie będą wyglądać fluorescencyjne naklejki lub lampki ścienne w kształcie gwiazd i kul. Dla osób mniej uzdolnionych artystycznie wyjściem będą fototapety z motywem galaktyki, można wtedy taką nakleić na ścianie, na przykład przy łóżku, którego kolor można dopasować do jednego z kolorów fototapety co będzie się razem pięknie prezentować. U dziewczynek tak samo ważne jest oświetlenie, pokój dziecka zawsze powinien być wyjątkowo jasny. Pięknie z taką aranżacją współgrać będą cotton-balsy, niezwykle delikatnie wyglądające, idealnie dopasują się do małej kobietki. Dodanie kilku zabawek i dekoracji powiązanych z kosmosem i galaktyką pięknie spójni pomieszczenie.

Młodzieżowy pokój z elementami kosmosu

Pokój młodzieżowy z motywem kosmosu jest nieco prostszym pomysłem do zrealizowania. Nie potrzeba większego, wymyślnego malowania ścian, ani fototapet, czy specjalnego oświetlenia. Pokój dla młodego dorosłego nie może wydawać się dziecinny, więc trzeba zrezygnować tu z łóżek w kształtach innych niż proste. Świetnie sprawdzą się w takim pokoju zwykłe klasyczne meble z tylko delikatnym nawiązaniem do kosmosu w postaci dekoracji. Nadal świetnie wyglądać będą naklejki fluorescencyjne, albo lampki zawieszone pod sufitem. Ostatecznym dodatkiem mogą być lampy nocne, które wyświetlają kosmos w ciemności, jednak w takiej aranżacji lepiej mniej iż więcej.

 

Więcej przeczytacie na  https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kolory-scian-w-pokoju-dziecka-z-akcentami-kosmosu-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
8 ⁄ 1 =