Elewacja i okres jesienno-zimowy

Zabezpieczenie elewacji
Nie zawsze jest tak, że to ze sobą współgra, szczególnie jeśli zima znowu nas zaskoczy i nie skończymy remontu zewnętrznego w domu. Na szczęście nowa technologia wykorzystana w produktach budowlanych pozwala na przetrwanie niskich temperatur i przeczekanie nieprzyjemnego okresu, aby na wiosnę znowu powrócić do położenia warstwy izolacyjnej i wykończenia elewacji domu.

Sposoby na ochronę ścian przed zimą i jesienią

Nie wszyscy wiedzą, że zawsze coś można zrobić aby przetrwać ten chłodny okres, kiedy nie udało się wykończyć ostatecznie elewacji. Jest kilka sposób, które bardzo pomogą w zabezpieczaniu powierzchni ścian i przy okazji ogrzaniu wnętrza naszego domu. Do nich zaliczamy między innymi preparaty gruntujące, które po nałożeniu na tynk, wzmacniają jego strukturę oraz utwardzają powierzchnię. Dzięki temu, elewacja zyskuje większą odporność na działanie mrozu. Drugą opcją jest wykorzystanie podkładu z masy tynkarskiej. Najlepiej gdyby podkład miał barwę podobną do tynku dekoracyjnego, dzięki temu dom nie będzie straszył surowością aż tak bardzo. Podkład wzmocni warstwę zbrojną elewacji, a przy okazji zabezpieczy ją przed powstawaniem niechcianych zacieków. Kolejnym sposobem jest również zastosowanie siatki na rusztowanie. Jest ona uniwersalna, ponieważ można ją wykorzystać zarówno podczas ciepłych pór roku jak i zimnych. Chroni ona przed przemrożeniem elewacji, zawilgoceniem ale także przegrzaniem i działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Elewacja już przygotowana

Nie oznacza to wcale, że musimy zrezygnować z odpowiedniej ochrony. Musicie w końcu pamiętać, że im większa ochrona to lepiej! Co możemy zrobić aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzącej zimy, która przyniesie niskie temperatury oraz dużo wilgoci? Przede wszystkim musimy pozbyć się wszelkich zmian, jakie pojawiły się przed nastaniem okresu jesienno-zimowego. Trzeba pamiętać, że zmarznięta wilgoć może rozsadzić tynk lub nawet wniknąć w głębiej i całkowicie zniszczyć bazę samej ściany. Z drugiej strony konieczne jest także regularne kontrolowanie, czy z elewacją wszystko jest w porządku. Pozwoli nam to bardzo szybko zareagować w razie, gdyby pojawiły się niechciane zmiany. Im szybciej zareagujemy tym skuteczniej pozbędziemy się zabrudzeń, nalotów czy zacieków i oczywiście lepiej zabezpieczymy elewację przed ich powstawaniem.

Dlaczego warto zabezpieczać elewacje?

Zabezpieczenie ścian pozwoli na ograniczenie lub całkowite zlikwidowanie problemu erozji oraz degradacji elewacji. Dzięki temu lepiej utrzymamy ciepło, które jest przecież pożądane w naszym domu. Na dodatek, zabezpieczone ściany wyglądają estetyczniej, a również o to nam chodzi. Zniszczone elewacje nigdy nie będą cieszyć tak bardzo oka jak te zadbane.
Po więcej informacji o ochronie i przygotowywaniu elewacji na okres jesienno-zimowy zapraszam pod adres: https://www.foveotech.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-zabezpieczyc-elewacje-na-okres-jesiennozimowy

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 + 22 =