Salon w stylu hampton – otocz się relaksem

To, co charakteryzuje styl Hampton we wnętrzach, to bez wątpienia elegancja, wyrafinowanie i ponadczasowość. Wchodząc do salonu w stylu hampton na pierwszy plan rzucą się nam jasność i przestronność pomieszczenia, a dalsze tło tworzą detale czerpiące z natury, a konkretnie przenoszące nas nad morze, czy bezludną wyspę.

Bogactwo nakładających się na siebie tekstur sprawiają, że styl hampton wizualnie przyciąga wzrok, jest miękki, kojący, a zastosowane kolory wnoszą nutkę elegancji.

Styl hampton – zanurz się w aranżacjach

  1. Odcienie błękitu i detale w salonie w stylu hampton

Inspirując się stylem hampton szczególną uwagę zwracamy na miękkość, delikatne odcienie niebieskiego. Dobrze jest je łączyć z białymi narzutami, jasnymi ścianami i obramowaniami okien. Klasykę dodadzą kasetonowe sufity. Elementy z drewna i nawiązujące kolorystycznie do ziemi jeszcze silniej zakorzenią się w stylu.

  1. Naturalne tekstury i przestrzeń

Dużą wagę we wnętrzach w stylu hampton przywiązuje się do otwartej przestrzeni. Dlatego przestronne okna, wpuszczające dzienne światło, biel, czy dodatki w postaci lnianych mebli, wykładzin z juty, stołów z brązów i marmurów wpisują się w styl. Meble powinny mieć miękkie wykończenia jakby nawiązujące do lekkości chmur.

  1. Wzór w mieszkaniu w stylu hampton

Jeśli w salonie mamy możliwość ustawienia ogromnej kanapy będzie ona prosiła się o udekorowanie jej poduszkami. Najlepiej by mebel był obity naturalnym materiałem lub tkaniną imitującą naturalne włókna. Co do poduszek możemy mieć duże pole do popisu. By nadać kontrastu do barwy kanapy wybierzmy te we wzory. Sprawdzą się zarówno te geometryczne jak i wszelkie mazaje.

  1. Niebieski jako „must have” we wnętrzach hampton

Niebieski kojarzy się nam z niebem, błogością i anielskością i to bardzo dobre skojarzenie, ponieważ to właśnie w opisywanym stylu będzie on grał pierwsze skrzypce. A w połączeniu z bielą poczujemy się niczym w niebie.

  1. Elegancja w stylu hampton

Połączenie beżu, błękitu i bieli wcale nie musi być nudne. Aranżując dzienny pokój w stylu hampton w bloku możemy zestawić te kolory w następujący sposób. Przykładowo: Beżowe meble wypoczynkowe udekorujmy niebiesko-białymi poduszkami, w oknach powieśmy w nieco innym odcieniu beżu zasłony, a drewniane regały w tle dopełnią całości. Możemy się także pokusić o świeże kwiaty w wazonie, by było jeszcze przytulniej.

  1. Rustykalnie i wyrafinowanie

Jeśli centrum salonu w stylu hampton stanowić będą białe meble w postaci kanap, foteli, czy podnóżków dobrym pomysłem mogą okazać się dodatki w stylu hampton, czyli szklane wazony z białymi kwiatami, stojące lampy z abażurami. By nie odbiegać od kolorystyki na ścianach umieśćmy białe, drewniane panele, a na podłodze dywan w lekko przybrudzonym odcieniu bieli.

  1. Metal równie mile widziany we wnętrzach hampton

Białą paletę kolorów wykorzystaną w aranżacji salonu możemy przełamać metalowymi detalami. Do tego celu posłużyć może stalowy żyrandol, który jednocześnie nada ciepłej aury i sprawi, że poczujemy się jeszcze bardziej zrelaksowani.

Podsumowanie: Styl new hampton w aranżacji wnętrz ciągle przyciąga uwagę, kiedy decydujemy się na zmianę wystroju naszego mieszkania. Przywołuje wspomnienia relaksu, obcowania z naturą, ale także prezentuje piękno i luksus. Spędzając wolne chwile we wnętrzach hampton czujemy się niczym wczasowicze nieba.

Więcej sprawdzisz na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/4-aranzacje-salonu-w-stylu-hampton-najlepsze-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
3 + 15 =