Nowoczesny ogród minimalistyczny – kilka zasad

Urządzanie ogrodu może być bardzo ciężkim zadaniem, szczególnie jeżeli nigdy przedtem tego nie robiliśmy. Wybór drzewek oraz wszelakiej roślinności nie jest łatwym zadaniem, dodatkowo trzeba zwracać uwagę na to co lubi dana roślina a gdzie nie powinna być posadzona.
Jednak najważniejszym elementem, do którego powinniśmy dopasować stylistykę ogrodu jest elewacja zewnętrzna domu. Jeżeli charakter budynku jest bardzo klasyczny warto, aby roślinność również taka była, z tego typu ogrodami spotykam się na co dzień, w parku, u znajomych lub na działce, jednak jeżeli elewacja domu jest nowoczesna, jak powinno się urządzić ogród?

W stylu, który równie jak nowoczesny charakteryzuje się:

 • Prostotą
 • Elementami figur geometrycznych
 • Minimalizmem

Właśnie na tych trzech cechach wspólnych dla nowoczesności i minimalizmu powinieneś się opierać podczas kreowania swojego ogrodu.

 

Kiedy zdecydować się na minimalistyczny ogród?

Ogród w tym stylu jest określany jako bardzo łatwy co jest mylnym stwierdzeniem, iż prawidłowe zaplanowanie takiej przestrzeni wymaga dużych umiejętności i naturalnej estetyki. Uzyskanie odpowiednie ładnego efektu przy oszczędnych formach może wydawać się nie do osiągnięcia, jednak chcemy pokazać, że da się to zrobić.

Przy urządzaniu ogrodu w stylu minimalistycznym najpierw trzeba się zastanowić czy odpowiada tobie oraz będzie wyglądał spójnie z elewacją zewnętrzną twojego domu. Więc jeśli:

 • Mieszkasz w oryginalnym i nowoczesnym budynku
 • Nie masz dużo czasu na pielęgnacje ogrodu
 • Masz mały ogród
 • Uwielbiasz minimalizm i prostotę

Ogród w stylu minimalistycznym jest dla ciebie idealny.

 

Cechy charakterystyczne ogrodu minimalistycznego

Ogród minimalistyczny powinien być bardzo dokładnie zaprojektowany, aby przypadkowo roślin nie było za dużo, wtedy ogród stanie się przesycony i nie za ładny.

Dlatego ogród ten musi być:

 • Oszczędny w formie i gatunku

Skoncentruj się na roślinach, których forma nie będzie przesadzona i rozłożysta.

 • Oszczędność w gatunku

Gatunki roślin powinny być w jednej formie, różnorodność nie jest dobrym pomysłem przy minimalizmie. Im mniej różnorakich gatunków tym lepiej  i szybciej o nie zadbasz.

 • Konsekwencja w kształtach

Rośliny w stylu minimalistycznym przybierają różne kształty dlatego ważne jest aby zatrzymać się przy jednym lub dwóch rodzajach, które bardzo ładnie będą ze sobą współgrać i się nawzajem uzupełniać. Podczas używania wielu kształtów nasz ogród zamieni się z minimalistycznego na francuski, co w tym przypadku nie jest dobrym posunięciem.

 • Naturalna paleta barw

Aby otoczenie było ze sobą spójne. Niewielka paleta barw, która czerpie z kolorystyki okolicy oraz z elewacji twojego domu będzie świetnym pomysłem.

Wszelkie podłoża bądź kolorystyka roślin powinna pasować do elewacji i otoczenia. Dlatego, jeżeli nasz dom jest biały ważne, aby wszelkie elementy od kafelków po altanę również były białe, również, jeżeli na naszej posesji pojawi się piasek, powinien być w kolorze białym.

 

Mamy nadzieję, że wymienione przez nas zasady przy tworzeniu ogrodu minimalistycznego nakierują cię na drogę na to jak powinna taka przestrzeń być wykonana. Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu i życzymy miłego dnia.

 

Dowiedz się więcej na: https://www.vidaron.pl/poradnik/5-pomyslow-na-minimalistyczny-nowoczesny-ogrod

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 + 30 =