Zalety i wady mieszkania w segmencie

Zalety dotyczące segmentów

Pierwszą i podstawową zaletą segmentów jest to, że posiadamy własny, piętrowy dom, z osobnym wejściem, dla wielu osób jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż posiadanie mieszkania w bloku, gdzie na klatkę schodową może wejść praktycznie każdy.
Kolejnym dość ważnym elementem posiadania domu w segmencie jest o wiele wyższy standard niż na osiedlach, lub blokowiskach, co prawda segmenty ulokowane są właśnie na osiedlach, ale znajdują się na nich tylko i wyłącznie połączone ze sobą domy jednorodzinne, to oznacza mniejszą ilość mieszkańców, osiedle jest bardziej zadbane, posiada więcej udogodnień.
Wielką zaletą jest posiadanie ogródka, każdy mieszkaniem segmentu posiada kawałek zielonej przestrzeni przed domem, którą może zagospodarować według własnego uznania, latem ogródek przy segmencie może stanowić znakomite miejsce do wypoczynku.
Wygląd segmentów to również zasadniczy plus, są one ładne, wyglądają estetycznie, mają jednolitą elewację w eleganckich, stonowanych kolorach.

Zalety dotyczące sąsiadów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sąsiedzi w segmentach to ludzie z którymi powinniśmy żyć w zgodzie, chociażby ze względu na to, że ludzie kupujący dom w segmencie osiadają tam na stałe, rotacja mieszkańców na osiedlach segmentów nie jest tak duża jak na osiedlach bloków mieszkalnych. Wszyscy mieszkańcy segmentów się znają, po jakimś czasie można nawiązać przyjaźnie, poza tym mieszkanie w tego typu mniejszej społeczności sprzyja tworzeniu się zaufania pomiędzy mieszkańcami, oraz pewnego rodzaju nici porozumienia.
Poczucie bezpieczeństwa jest kolejną zaletą, poza tym jeśli na osiedlu segmentów pojawi się ktoś obcy mieszkańcy od razu mają szansę zareagować, ponieważ znają wszystkich mieszkańców osiedla i ktoś obcy, lub podejrzany nie umknie uwadze praktycznie żadnego mieszkańca.

Dzieci wychowujące się na osiedlach segmentów szybciej znajdują przyjaciół na podwórku, głównie ze względu na to, że często bawią się z tymi samymi kolegami.

Segmenty mają wiele zalet, które powinniśmy mieć na uwadze dokonując wyboru dotyczącego naszego przyszłego miejsca zamieszkania.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 − 23 =