Podłogi Dickson – wytrzymałe wykładziny podłogowe

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

Początki firmy Dickson sięgają 1836 roku, kiedy do David Dickson uruchomił pierwszą francuską przędzalnię. Z początku firma produkowała głównie tkaniny żeglarskie. Krokiem milowym dla przedsiębiorstwa był rok 1969 – fuzja z zakładami tkackimi Eugene’a Constant’a. Zaowocowało to powstaniem dynamicznie rozwijającej się i innowacyjnej firmy. W 1998 Dickson dołączył do amerykańskiej grupy Glen Raven, zajmującej się produkcją tkanin zewnętrznych, co pozwoliło dotrzeć do klientów z całego świata.

Co wyróżnia wykładziny Dickson

Podłogi marki Dickson dzięki innowacyjnym właściwościom znacznie poprawiają jakość życia użytkowników. Oto siedem przykładów tego co czyni wykładziny marki wyjątkowymi.

  1. Podczas chodzenia po większości wykładzin powstają ładunki elektrostatyczne, które często nieprzyjemnie przeskakują, dając użytkownikom przykre odczucia. Podłogi Dickson posiadają właściwości antystatyczne i minimalizują napięcia elektrostatyczne.
  2. Twarde podłogi często są zimne i nieprzyjemne w dotyku. Produkty Dickson zapewniają wysokiej jakości izolację termiczną, co poprawia komfort obiektów, a także pozwala zaoszczędzić energię.
  3. Twarde podłogi takie jak płytki czy panele często mogą powodować ślizganie się po powierzchni. Struktura podłóg Dickson w naturalny sposób zapobiega ślizganiu się, a więc nadaje się do obiektów użytku publicznego, gdzie standardy bezpieczeństwa jasno określają jakie materiały mogą tworzyć powierzchnie podłogowe.
  4. Część wykładzin, zwłaszcza tych stosowanych w pomieszczeniach, gdzie panuje duży ruch, z czasem ściera się i wygląda nieestetycznie. Splot winylowych włókien, połączony ze spodem o dużej wydajności, gwarantuje najwyższą odporność na ścieranie. Wszystkie wykładziny Dickson zostały poddane testom na wytrzymałość i nieścieralność, dzięki czemu są zaklasyfikowane jako najwyższa (33) klasa dla podłóg tekstylnych.
  5. Nie wszystkie wykładziny odporne są na działanie wody i wilgoci, produkty Dickson są wysoce wodoodporne, stabilne i nie ulegają procesowi gnicia, co sprawia, że znajdą zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, nawet w łazience.
  6. Proces barwienia i włókna z których wykonane są niektóre wykładziny powodują, że z czasem ich kolory tracą wyrazistość. Podłogi winylowe, nawet poddane długotrwałemu działaniu światła, zachowują swoją barwę.
  7. Utrzymanie czystości i konserwacja niektórych wykładzin może być problematyczna i czasochłonna. Wyjątkowy proces zgrzewania winylowych włókien sprawia, że zatrzymują one brud i płyny na powierzchni, dzięki temu sprzątanie podłóg jest proste i nie zajmuje dużo czasu – wystarczy odkurzacz, szczotka i ciepła woda z dodatkiem środka myjącego.

Plecione winylowe podłogi polecane są wszędzie tam, gdzie panują ekstremalne warunki użytkowania. Wykładziny marki Dickson łączą ze sobą ciekawy design i najwyższą jakość, co daje im szerokie zastosowania, nie tylko w obiektach publicznych, ale również prywatnych mieszkaniach.

Dodaj opinię